Haberler

Didim’de Turizm Alanındaki 36 Kaçak Yapı Yıkıldı

Didim’de Turizm Alanındaki 36 Kaçak Yapı Yıkıldı

Aydın’ın Didim ilçesinde, turizm koruma ve gelişim bölgesi içerisinde yapılan kaçak villalar Milli Emlak Müdürlüğünün verdiği karar ile Didim Belediyesi yıkım ekiplerince yıkıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı koruma gelişim bölgesi içerisindeki kaçak villalar, Didim Kaymakamlığına bağlı Milli emlak müdürlüğünün onayıyla izinsiz yapılar belediye yıkım ekiplerince yıkıldı. Yıkım öncesinde belirlenen 36 kaçak yapıya tebligatlar yapılırken, kaçak yapılar iş makinelerince yerlerinden kaldırıldı. Yıkım esnasındaki çalışmaları Didim belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Başkan yardımcıları ve teknik ekipler birlikte takip etti.

Başkan Atabay, “Burası imar barışından faydalanılmaya çalışılan yer olarak biliniyor ama bu yapılar imar barışından önce yapılan yapılar; biz şikayetler üzerine bu yerlerle ilgili çalışmaları tamamladık. Vatandaşın ortak yerlerini göz ardı edemeyiz. Dışarıdan gelmişler. Yapan bizi ilgilendirmiyor; biz yıkım işlemini yapıyoruz. 36 kaçak yapı var; bu alanlarda tahsisi çıkan alanlar. Ruhsatsız yapılar ve bunları kaldırıyoruz” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Maaalesef ülkemizin en güzel alanlarına kaçak yapılaşma ile bıçak vuruluyor. Bu durumun önüne geçmek için neler yapılıyor veya yapilmiyor bunlara goz atmak gerekiyor habere baktığımızda başlıktan da anlaşılacağı gibi her hangi bir önlem alınmamış ve bu durum ülkenin doğasına çok zarar veriyor. Kaçak bir şekilde ormanları keserek büyük bir alana otel tatil köyü kuruyorlar ve kaçak olduğunu tespit etseniz ne olacak o ağaçlar kesildikten sonra bir anlamı yok bu olaylar olmadan hükümet bunun takibini cok iyi yapmalı ve bunun bir adli yaptırımı olmalı doğayı katletme bu kadar ucuz olmamalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı